Oddziały Gimnazjum w Samorządowej Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich
kontakt
edziennik

kontakt

e-dziennik

Poranek wielkanocny

26.04.2018

PORANEK WIELKANOCNY

       Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole  27.03.2018 r. odbyły się uroczysta akademia pod tytułem:  „Polskie tradycje i obyczaje związane z przywitaniem wiosnyni świętami Wielkiej Nocy”. Przedstawienie przygotowali uczniowie z  klasy gimnazjalnych 3a,b,d i 2a. Przeprowadzili oni swoich kolegów i koleżanki przez cały okres od karnawału do Lanego Poniedziałku i pokazali jak wyglądały poszczególne dni. Przybliżyli ogromne dziedzictwo przeszłych pokoleń, dzięki któremu możemy zachować własną tożsamość w zjednoczonej Europie.

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz  oprawę muzyczną przygotowała Pani Bernadetta Ptasznik – Wojcieszko wraz z szkolnym  chórem.

Wiosna cieplejszy wieje wiatr

Wiosna już nam ubyło lat

Wiosna wiosna wkoło zakwitły bzy….

 

 

Monika Osinowska- Koloch

Dorota Karteczka