Oddziały Gimnazjum w Samorządowej Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich
kontakt
edziennik

kontakt

e-dziennik

DZIEŃ JĘZYKA I KULTURY WŁOSKIEJ 2018

15.06.2018

 

 


7 czerwca w Naszej Szkole zorganizowaliśmy „Dzień kultury i języka włoskiego”.

Quiz wiedzy o Włoszech, spotkanie z włoską piosenką oraz konkurs na najlepszy plakat o Włoszech to główne atrakcje, zobaczcie, co jeszcze się działo…  
 

DZIEŃ JĘZYKA I KULTURY  WŁOSKIEJ 2018
Dnia 7 czerwca w naszej szkole odbył się „Dzień kultury i języka włoskiego”, podczas którego uczniowie zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był quiz wiedzy o Włoszech. Wzięły w nim udział trzy drużyny, których nazwy odpowiadały barwom włoskiej flagi. Pomiędzy pierwszą, a drugą  rundą dziewczyny z 3D- Nina i Amelka- zaprezentowały nam piosenkę pt. „Mesi dell’anno”(Miesiące Roku). W finale większością punktów wygrała drużyna białych, czyli reprezentacja klasy 3D w składzie: Karol Sosnowski, Michał Malara,  Filip Pyrczak i Jakub Kluzek. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy 3E: Joasia Machowska, Patrycja Salamon, Emilka Wincencik oraz Julia Zając.
W ramach „Dnia kultury i języka włoskiego” przeprowadzono także „Konkurs piosenki włoskiej”. W skład naszego jury weszły: Pani Dyrektor Jadwiga Ptasznik, Pani Wicedyrektor Elżbieta Sadowska, Pani Damiana Sójka
z pierwszego liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie oraz Pani Dorota Karteczka. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością języka włoskiego, a poziom występów był wysoki i bardzo wyrównany.
Wyniki „KONKURSU PIOSENKI WŁOSKIEJ”:
I miejsce: Alicja Kościelny „Bambola” Patty Pravo,  klasa  3D
II miejsce: Filip Pyrczak i Ola Put „Ci Sarà” Al Bano e Romina Power, klasa 3D
III miejsce: zespół z klasy 3d„Qualcosa di grande” Lunapop
Umiejętnościami recytatorskimi wykazała się również Julia Zając, która zaprezentowała utwór poetycki Wisławy Szymborskiej we włoskim tłumaczeniu.
Koleżanki z klasy 2c i 3e: Julia, Martyna, Olga, Ada, Asia i Patrycja opowiedziały w języku włoskim o swoich wrażeniach z wymiany ze szkołą
z Bassano del Grappa. Mogliśmy obejrzeć razem z nimi ciekawe zdjęcia
z Wenecji i Padwy.
Podczas tego dnia zostały wręczone również nagrody za najlepszy plakat
o Włoszech. Oto zwycięzcy:

I miejsce: Weronika Proc, klasa 3D

II miejsce: Adrianna Idzik, klasa 2C

III miejsce: Julia Talaga,  klasa 2C

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wygranych, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

Po zakończeniu zmagań konkursowych przyszedł czas na spróbowanie  włoskich przysmaków. Uczniowie naszej szkoły bardzo się postarali
i przygotowali wiele pysznych specjałów kuchni włoskiej. Organizacją oraz przygotowaniem programu artystycznego na „Dzień kultury i języka włoskiego” zajęły się Panie: Patrycja Gryzełko, Jolanta Kurek oraz Dorota Karteczka.

Podsumowując, najbardziej z całego dnia podobał mi się konkurs piosenki włoskiej, jak i pomysł, aby na cały dzień przemienić salę 9s
w kawiarenkę we włoskim stylu, gdzie można było poczuć włoski klimat, posiedzieć, porozmawiać i skosztować włoskich pyszności! Naprawdę przenieśliśmy się na chwilę do Włoch…Na pewno wrócimy tam za rok, podczas kolejnego „Dnia kultury i języka włoskiego”J

 

Sabina Główczyk, klasa 3d.

Galeria zdjęć.