Oddziały Gimnazjum w Samorządowej Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich
kontakt
edziennik

kontakt

e-dziennik

Dzień Języka Niemieckiego

21.06.2018

 

         Dzień Języka Niemieckiego

      W dniu 11 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Znajomość języka niemieckiego odgrywa niezwykle istotną rolę w kontaktach gospodarczych z naszymi zachodnimi sąsiadami. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość nie tylko doskonalenia  umiejętności językowych,  ale i poszerzenia wiedzy  na temat historii, kultury i obyczajów  Niemiec.

Pierwsza część obchodów odbyła się na małej sali gimnastycznej. W części  oficjalnej uczestniczyły  klasy 2ag 2bg 2cg 2 g oraz 7abc. Na początku sprawdziliśmy waszą znajomość popularnych słówek niemieckich. Publiczność świetnie się bawiła otrzymując słodycze za poprawne odpowiedzi. Następnie  uczeń Marcin Miś wcielił się w rolę nauczyciela przyswajając wszystkim zebranym słowa piosenki” Panie Janie” w wersji niemieckiej. Na chwilę w zadumę wprowadziła nas piosenka In meinem Leben Neny w wykonaniu  uczennic Magdy  Mielec i Wiktorii Kozy  oraz wiersz Hermana Hessse „We mgle” recytowany w wersji niemieckiej przez Magdę Mielec, w wersji polskiej przez  ucznia Janka Wronę.

Wiele ciekawych informacji można było się dowiedzieć z prezentacji PP o Niemczech przygotowanej przez klasę 6 DSD. Wszyscy uważnie słuchaliśmy, gdyż po prezentacji odbył sie quiz dotyczący zaprezentowanych informacji. Na pytania odpowiadały trzy drużyny dwuosobowe z klas 7. Najlepszy team stworzyli  uczniowie Adrian Paterek i Jakub Smęder z klasy 7b. Po gorącej rywalizacji wsłuchaliśmy się w cudowny głos uczennic  Hani, Fabiany i Natalii z klasy 7b, które zaśpiewały dobrze zanany nam utwór Michała Wiśniewskiego „Keine Grenzen”. Część oficjalną zakończyła  uczennica Alicja Kościelny utworem  ,,Oda do radości”  w wersji niemieckiej. Wtórował jej szkolny chór śpiewając„Odę do radości” po polsku.

W drugiej  części odbyły się konkursy :

  • układnie mapy Niemiec z puzzli
  • układnie domina
  • umiejętność pracy ze słownikiem

W trakcie Dnia Języka Niemieckiego odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez rodziców i uczniów z klasy 6 z poszerzonym językiem niemieckim.

Bardzo dziękujemy rodzicom oraz uczniom klasy 6abc DSD oraz 3dg, którzy przygotowali to wspaniałe wydarzenie. Szczególne podziękowania dla ucznia Marcina Misia z klasy 3bg za koordynacje przebiegu Dnia Języka Niemieckiego. DANKE SCHÖN!!!

Krótka galeria zdjęciowa.

Dzień języka niemieckiego